Гартуймо ж наш юнацький дух, юнацьке гасло – воля й рух!

Світлана КОНОВАЛЮК,
газета «Репортер»

Виявляється, дитяча бібліотека № 4, розташована на 2-му поверсі приміщення музею, вже 13 років дружить зі скаутською організацією «Пласт». А очолює її в Нікополі Костянтин Сергєєв. Патріот-націоналіст, активіст, відомий ще з часів РУХу. Якщо ви були на святкуванні Дня міста та гуляли по алеї за будівлею міськради, то, напевно, бачили, як школярі встановлювали на галявині намети, уміло вбивали кілочки в землю.

Я запитала у Костянтина Миколайовича:
– Де це вони навчилися так швидко, по-похідному облаштовуватися на новому місці?
– Як – де? Ми регулярно, за планом проводимо заняття, які можуть стати в нагоді в екстремальних умовах, – відповів він. – Ось ця група займається вже третій рік. Вони з різних шкіл, влітку ми вивозимо їх в спортивні табори, були в Карпатах (Буча), у Рівному … за дуже дешевими путівками. А ви самі що чули про скаутів-пластунів?

– Хм-м … Пластун — це козак-розвідник. Організація виникла в 1911 році, тоді частина України належала, здається, ще Австрії. За радянської влади була заборонена. За незалежної України стала популярною. Є подібні молодіжні організації в країнах Європи, Америки, Австралії.

– Ну ось, а тепер в Україні налічується близько 10 тисяч скаутів. Це не політична і не релігійна організація. Але ми сприяємо всебічному патріотичному вихованню та самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, хочемо, щоб з нашої молоді виросли свідомі, відповідальні і повноцінні громадяни місцевої, національної та світової спільноти, лідери суспільства, – продовжив Костянтин Миколайович. – Існує трирівнева програма навчання. У неї входять не тільки спорт і вміння швидко орієнтуватися в екстремальних умовах, а й всебічний розвиток, соціальна робота, підготовка самостійних проектів на різні теми, лекцій, написаних самим пластуном, співпраця з міжнародними проектами. «Пласт» – це поєднання гри і праці, самоорганізація, ініціатива, пізнання природи і життя серед природи, підтримка спеціальних інтересів і талантів, прогулянки, екскурсії (морські, гірські, кінні …). Остання добра справа, яку зробили нікопольські пластуни, це висаджування молодих деревець у парку Перемоги. Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук вважає «Пласт» кращою молодіжною організацією в Україні. Протягом року «Пласт» організовує та успішно проводить понад 100 виховних таборів різних спеціалізацій. 135 місцевих відділень «Пласту» діють в 24 областях України.
А батькам хочеться сказати: «Якщо ваша дитина в «Пласті», ви можете не переживати, куди вона пішла ввечері».

– А можете назвати кращого з тих хлопців, які облаштовують галявину? Я йому подарую свою книгу, яка щойно вийшла з друкарні. Вона про європейський спосіб життя.

– Ну, визначити кращого серед пластунів нелегко, кожен старається, як може. Гей, Микито Гармаш, підійди сюди.

І я подарувала свою книгу Микиті Гармашу, учневі гімназії «Гармонія». Він -семикласник, дуже допитливий хлопчик. Тато працює на НЗФ (в кабінеті), а мама — підприємець. Микита був у Єгипті і Туреччині, дуже хоче побувати у Франції і піднятися на Ейфелеву вежу.

… А через кілька днів у дитячій бібліотеці Костянтин Миколайович проводив чергове заняття зі своїми вихованцями. Завідуюча бібліотекою Олена Балицька з великим задоволенням показала мені розвішані на стінах фотографії пластунів, на яких було відображене їхнє різноманітне і цікаве життя.

Світлана КОНОВАЛЮК: мої подорожі по Європі корисні для молоді. І така книга – хороший подарунок другу. Якщо це вас зацікавило, телефонуйте мені за номером: 050-866-24-07

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

^ Наверх