Доктор медичних наук Андрій Шипко прокоментував паніку в Україні через новий коронавірус, який забирає життя в Китаї

– У Дніпропетровській області, як і в Україні випадків захворювання, слава Богу, не було. При цьому страх і напруга з приводу хвороби наростають через постійні повідомлення в ЗМІ та обговорення вірусу в соцмережах. Люди бояться отримувати посилки з Китаю, а в аптеках і лікарнях все частіше з’являються запитання – як захистити себе і сім’ю від нового вірусу. Особливо сильно відчувається хвилювання батьків за дітей.

Головне – не панікувати! Бо страх та паніку вже почали використовувати аферисти. Людям пропонують дорогі чудо-ліки, які, начебто, захистять вас від зараження. Це все фейк. Вакцини від китайського коронавірусу ще немає. Тому не витрачайте гроші марно. Не купуйте дорогі антивірусні препарати і тим більше антибіотики.
Краще відмовтеся від відрядження чи відпочинку в Азії. Крім того, пам’ятайте, що аеропорт, де бувають люди з різних країн, в тому числі і з Китаю, – це теж зона ризику. Вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Можна заразитися, доторкнувшись до очей брудними руками.
Щоб уникнути захворювання, дотримуйтеся простих правил, які всім нам відомі з дитинства:
● по можливості уникайте багатолюдні заходи та місця;
● мийте руки після вулиці і перед їжею;
● частіше провітрюйте приміщення
і робіть вологе прибирання;
● гуляйте на свіжому повітрі;
● пийте більше теплої, вітамінної рідини, наприклад, чай з шипшини;
● приймайте вітамін C.
При перших ознаках захворювання зверніться до лікаря, не займайтеся самолікуванням.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

^ Наверх