ДУМКА: Відповідь журналістові Едуарду Фатєєву

на статтю «Сход в Чкалове превратили в митинг против сельской власти», опубліковану в «Репортері» № 44

Костянтин ПАЛЬЧУК,
житель с. Чкалове

Ми хочемо уточнити свою позицію. Справа в тому, що жителі Чкаловської територіальної громади висловили своєму керівнику Олександру Чернову і його підлеглим недовіру ще задовго до тих подій, які висвітлюються в статті.

Так, в березні-квітні 2019 р. жителі проводили мирні акції протесту, щоб привернути увагу громадськості і влади до жахливого стану ділянки автодороги Нікополь-Чкалове і соціально-економічного стану сіл нашої громади. Тоді було підписано колективне звернення жителів сіл Чкалове і Південне з вимогою провести ремонтні роботи на аварійній ділянці. Пройшла зустріч активістів з районним керівництвом, на якій було багато обіцяно, але на сьогоднішній день нічого не зроблено.
І тільки після цих подій на нашу ситуацію відгукнувся керівник громадської організації «Громадський актив Нікополя» Андрій Руденко, який на пропозицію ГО «Прихист» дав їм інтерв’ю. Він викликав виключно свою точку зору на ті процеси, які відбуваються в громаді. І його інтерв’ю ще більше відкрило жителям Чкалове і Південного очі на «негаразди» роботи територіальної громади. Тому ми і запросили Руденка на сход 11 травня. Так що його ніяк не можна назвати «сірим кардиналом» і «замовним експертом».
Можливо, конфлікт можна було пом’якшити, якщо б Чернов, попереджений за п’ять днів до цього сходу, пішов з людьми на контакт.
Після сходу (11 травня) ми вирішили вивчити на сайті «Prozorro», як же витрачаються кошти Чкаловскої сільської ради. Наші активісти виїжджали на об’єкти, на яких, згідно з тендерною документацією виконувалися певні роботи або надавалися послуги, і з’ясувалося, що ціни, зазначені в актах виконаних робіт (наданих послуг), не відповідають ринковим цінам. Також встановлено, що певні роботи, за які заплачені кошти, фактично не виконані в повному обсязі (фото і відеофіксація цих порушень з боку виконавчого комітету Чкаловської сільради є в наявності).
Крім того, було встановлено взаємозв’язок між підрядними фірмами і місцевою владою. Виявилося, що засновниками, керівниками товариств, організацій, які виконують роботи за бюджетні кошти на території Чкаловської сільради є «зав’язані» між собою особи. Частина грошей проходить не через відкриті торги, не через аукціони, а через укладання прямих договорів з постачальниками товарів, послуг і виконавцями робіт. Це означає, що не електронні майданчики, як і не електронні торги визначають переможця, а визначає сільський голова, якому підпорядковується тендерний комітет. Тобто, з ким Чернов побажає, з тим і укладе договір. Ось така рrozorrа Чкаловська влада, ось так впроваджується в життя програма боротьби з корупцією. А суми, на які укладені прямі договори, немалі. На жаль, наші звернення до правоохоронних органів поки що не дали результату.
А про реконструкцію водопровідної мережі с. Чкалове, взагалі, можна сказати, що це цинізм нашого керівництва. Якщо вірити тому, що значиться на сайті «Prozorro», то ми давно вже повинні бути з питною водою. А її як не було, так і немає.
Ще. Активісти села з’ясували, що деякі посади в сільській раді обіймають не селяни, а й жителі міста Нікополя.
17 травня була скликана позачергова сесія Чкаловської сільської ради, всього лише з одним питанням на порядку денному – депутати звернулися до СБУ та в поліцію зі скаргою захистити їх від громадських активістів. Немає у них більш важливих справ чи що … На цій сесії депутати і працівники сільської ради назвали мене, Костянтина Пальчука, Дмитра Чащина та Андрія Руденка «організаторами і сірими кардиналами». А підстав для цього немає. Відповіді на питання, які ми піднімаємо, чекають всі селяни.
Смішно читати, що «перекриття дороги та інші заходи проходять під наглядом Руденка», а також «Руденка веде псевдоборотьбу з корупцією і має досвід підкидання хабарів»?
 
Також хотів би сказати «два слова» про статтю Чернова, яка вийшла також в цьому номері газети під заголовком «Я був не готовий до нових методів інформаційної війни проти себе – через вайбер і інстаграм».
Але на ділі реально видно, що Чернов веде війну не за село, а проти: люди виїжджають з села; води все ще немає; в селі Південному труби прокладені (ще задовго до Чернова), але вода, взагалі, не доходить до будинків, а взимку йде, та й то не весь час; дороги на території села перериті; зливові стоки не здійснено … А, між іншим, якщо скласти всі терміни перебування Черновим головою Чкаловскої громади, то вийде більше 15 років. І він говорить, що не вистачило часу ?!
З боку ж чкаловців немає ніякої війни, ми тільки боремося за життя, за свої права, за більш комфортні умови свого існування.

ВІД РЕДАКЦІЇ

Шановний Костянтине, журналіст пише те, що чує на заході, хто більше говорить, того і більше цитують, і в цьому немає ніякого порушення закону. Це називають публічними даними, їх чули всі, хто сидів у залі. Журналіст має право висловлювати свої відчуття. У даних двох статтях, на які ви посилаєтеся, не помітні симпатії журналіста в ту чи іншу сторону. У другій статті, якщо ви її прочитаєте більш уважно, то Чернов дає відповіді на всі перераховані вами проблеми.
  Те, що стосується фінансових витрат (на вашу думку, необґрунтованих, вкрадених), то можемо порадити звернутися до поліції (або прокуратури, або до суду). Це не наша компетенція. У вас є право переобрати неугодного голову. Але чому кількість виборців на користьЧернова була такою великою?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

^ Наверх