Українські фільми «Додому» та «Гоголь Док» перемогли на кінофестивалях

Відразу два українські фільми отримали нагороди на різних кінофестивалях. Обидва створені за підтримки Держкіно України.
Картина «Додому» (Evge) Нарімана Алієва стала найкращим фільмом Міжнародного кінофестивалю у Бухаресті. Повнометражний дебют кримськотатарського режисера також отримав 4 тис. євро грошової премії.

Світова прем’єра «Додому» відбулась на цьогорічному Каннському кінофестивалі у програмі «Особливий погляд». Українська фестивальна прем’єра року відбудеться в межах міжнародної конкурсної програми 10-го Одеського кінофестивалю.
Можливо, уже восени фільм потрапить в український кінопрокат.
Головний герой картини, Мустафа (Ахтем Сеітаблаєв) живе в окупованому Криму. Обидва його сини виїхали до Києва. Старший син гине на російсько-українській війні, у Пісках. Разом із молодшим сином Алімом (Ремзі Білялов) батько їде поховати тіло на батьківщині, у Криму. Перед нами – не просто жалобна подорож, сповнена проблем, а історія батька та сина, їх стосунків, розбіжностей та безмежної любові. Картину Аліси Павловської «Гоголь Док» визнано найкращим документальним фільмом 8-го Міжнародного кінофестивалю в Нью-Йорку.

Фільм «Гоголь Док» розповідає про те, що Україна сьогодні – це ідеальне середовище для вільної творчості.
Героями картини є організатори «ГогольFESTу» Влад Троїцький, Андрій Бал, Максим Демський та Олексій Леонов.

Нагадуємо, фільм Олени Дем’яненко «Гуцулка Ксеня» переміг на кінофестивалі у Японії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

^ Наверх