Фінансова та медична грамотність від Сергія Тутурова

Сергей ТУТУРОВ,
сосудистый хирург, руководитель
медицинского центра «Нико-Тонус»

Друзі, жодні зовнішні фактори не змінять того факту, що весна вже остаточно заволоділа нашими думками. Коли надворі сонячно та тепло, взагалі не хочеться думати про серйозні речі, але ж не можна випадати з ритму життя . Щоб у вас залишилося більше вільного часу на особисті справи, читайте мою підбірку актуальних та важливих новин.

1.    Проблеми старіння. За півстоліття показник народжуваності у світі скоротився майже удвічі: у 1960-х він складав 5 дітей на жінку, зараз – 2,4 дитини на жінку. Населення нашої планети стрімко старіє, а винний у цьому технічний прогрес. Цікаво, що найбільші проблеми – в розвинених країнах. Не відстає й Україна. Наша країна старішає швидше, ніж більшість країн світу Нещодавнє дослідження, оприлюднене у виданні Lancet, свідчить про те, що українці старіють швидше за жителів більшості країн світу.
Вчені проаналізували дані про те, в якому віці у жителів різних країн проявляються ті чи інші старечі захворювання — від інсульту і хвороби Паркінсона до проблем зі слухом і травм від падіння при ходьбі.
У загальному рейтингу зі 195 країн Україна займає 179-е місце, поступаючись не тільки США і ЄС, але й країнам Близького Сходу, а також усім членам БРІКС (Бразилії, Китаю, Індії, Росії та ПАР) і навіть Таджикистану (147), який за багатьма показниками вважається країною з найнижчим рівнем життя із колишніх радянських республік.
Щож до народжуваності, то у 2016 році цей показник в Україні становив 1,5 дітей на одну жінку.
Це дуже прикро чути. Особливо важко може бути поколінню нинішніх 30-ти річних українців,  які виходитимуть на пенсію у зовсім інших демографічних умовах. Що ж, принаймні, ми знаємо, як зарадити проблемі фінансового забезпечення, адже для цього існує накопичувальне страхування життя!
 

2.    Платна медицина. У Міністерстві охорони здоров’я України хочуть зекономити 360 мільйонів та стимулювати громадян підписати декларації. З квітня може бути скасоване державне фінансування пацієнтів, які не мають підписаних декларацій з лікарем. Але це не означає, що звернутись за медичною допомогою без цього документа не можна. Однак у такому випадку послуги лікаря будуть безкоштовними тільки у випадків екстреної допомоги. Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в свою чергу відповіла, що пацієнти, які ще не підписали декларацію, все одно матимуть право на безоплатну медичну допомогу при невідкладних станах, у екстрених випадках тощо, що прописано в постанові. “Ті пацієнти, які приходять до лікарів і мають невідкладний стан, можуть підписати декларацію. У будь-якій країні, де діє принцип “гроші ходять за пацієнтом”, треба, щоб пацієнт зареєструвався, і щоб ми знали, куди перераховувати гроші. Такий крок міністерства досить очікуваний, бо в Україні велика кількість людей  досі не підписали декларації з лікарем. А ми нагадуємо, здоров’я – це наш найцінніший ресурс, тому радимо піклуватись про фінансове забезпечення на випадок його погіршення або стійкої втрати за допомогою страхування.
 

3.    Важлива статистика. Цього тижня Державна служба статистики оголосила кілька важливих цифр. По-перше, статисти повідомили, що дохід українців у 2018 році збільшився на 21,4%. По-друге, відомо, що майже 90% свого доходу люди витрачають на товари та послуги. Ну, і по-третє, третину своїх доходів українці отримують від держави у вигляді соціальної допомоги.  Такі дані вже, мабуть, нікого не дивують. Про залежність наших громадян від держави відомо давно. Дивує тільки те, що більшість не хоче розуміти, що можуть самостійно керувати своїм життям, і не покладачись на державу, принаймні на пенсії або під час тривалої реабілітації через втрату працездатності. Для цього й існують програми страхування життя та накопичувальні програми MetLife, чи не так?

Погодьтеся, з MetLife легко тримати руку на пульсі.
Тож приємних вам вихідних та гарного здоров’я! За довідками звертайтесь за телефоном 050-169-24-15, консультаціі з питань накопичувальних пенсійних програм та медичного захисту
безкоштовні! Подорожуємо життям разом!

(Продолжение следует)

2 комментария

  1. Неплюйченко:

    Звьязок грошей и здоровья люды давно помитылы: якщо йэ гроши — йэ здоровья, а якщо грошей нема, то й здоровья нема. Отакот, блин.

  2. Читатель:

    Сколько перевязка стоит?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

^ Наверх