ДБАЮЧИ ПРО КАДРИ: Майбутні агроінженери завітали до «Чистопілля»

Вже чимало років Нікопольський коледж Дніпровського державного аграрно-економічного університету підтримує зв’язки з одним із найкращих господарств Нікопольського району – товариством з обмеженою відповідальністю «Чистопілля», яке посідає високі рейтингові місця не тільки в районі, а й в області, та є складовою частиною агрогрупи «Комплекс «Дніпровський».
Керівник ТОВ «Чистопілля» Олександр Горбик добре розуміє проблему підготовки кадрів для села і приділяє цьому аспекту багато уваги. Він запросив студентів коледжу, які вступили до нього після закінчення дев’ятого класу загальноосвітньої школи на навчання за спеціальністю «Агроінженерія», на екскурсію по підрозділах і полях господарства.
Розвинена структура «Чистопілля» і роками налагоджені зв’язки дозволяють аграріям господарства впевнено працювати на своїй землі. Тут створений чималий парк сільськогосподарської техніки вітчизняного та закордонного виробництва. Тож є чим зацікавити майбутніх агроінженерів.
Станом на вересень 2018р. у ТОВ «Чистопілля» працювало 103 робітники, з них 21 (кожен п’ятий!) свого часу закінчив Нікопольський коледж ДДАЕУ, який раніше мав інші назву і статус – сільськогосподарський технікум. Серед колишніх випускників «альма матер» – заступник керівника господарства Володимир Блажко, бригадир механізованої бригади №1 Ніна Некрита. З ностальгією згадують вони роки навчання в технікумі і своїх суворих, вибагливих викладачів. Мабуть, тому вони і взяли на себе обов’язки з організації і проведення екскурсії у господарстві «Чистопілля», за що їм окрема подяка від студентства та викладачів коледжу. До речі, такий вишкіл був запланований в рамках вивчення дисципліни «Вступ до спеціальності» викладачем Іриною Стрілець і майстром виробничого навчання Максимом Цикалом.
Студенти побували на механізованому току, де їм продемонстрували процеси прийому, відвантаження, первинної очистки і сортування зерна соняшника; протруєння озимої пшениці перед висівом; роботу завантажувача відомого французького бренду «Mаnitоu». Особливо вразила майбутніх механіків швидкість заміни ковша і висота підйому вантажу – 7,5 м – при невеликих габаритах самого завантажувача.
На полях господарства студенти побачили безпосередньо в дії сільскогосподарську техніку (зокрема, сучасні комбайни «Дон» та «New Holland» на збиранні соняшника), процес завантаження добрив та внесення їх у ґрунт, сівбу озимої пшениці. І, зрозуміло, поспілкувалися з трактористами й комбайнерами, які залюбки розповідали студентам про можливості своїх машин і агрегатів. Справив враження машино-тракторний агрегат у складі посівного причіпного комплексу «Джон Дір» («John Deere») та трактора марки «Case». Окремим студентам навіть дозволили подивитися на автоматичне управління роботою трактора, побачити робочий процес безпосередньо з кабіни цього комбайна і зробити світлини.
Впродовж екскурсії студенти мали можливість порівнювати вітчизняну та зарубіжну техніку за технічними показниками, комплектацією, будовою, обговорити їх переваги й недоліки з Володимиром Блажком. Для декого зі студентів це було перше знайомство з технікою для полів. І вони були в захваті від побаченого.
Побачили майбутні аграрії й процеси обробітку землі: культивацію, дискування; сходи озимої пшениці на непідготовленому полі і почули про модернові дивотехнології.
Така змістовна екскурсія стане потужною мотивацією до навчання за обраною спеціальністю. А виробнича практика в таких господарствах, як ТОВ «Чистопілля», ще більше надихне і приверне молодих аграріїв до роботи на рідній землі.
Студенти і адміністрація Нікопольського коледжу ДДАЕУ на чолі з директором Олексієм Черепом висловлюють щиру подяку керівнику ТОВ «Чистопілля» Олександру Горбику за можливість ознайомчої екскурсії в підрозділах і на полях господарства. Земний уклін привітним, щирим, доброзичливим працівникам «Чистопілля» за натхнену працю, любов до своєї землі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

^ Наверх