НАМ ПИШУТЬ: Білокрила чайка серед зелених тополь

Осінній день 1 вересня 1968 року став хвилюючою і пам’ятною подією для учнів, батьків та вчителів, що зібралися на святкову лінійку біля красивої, щойно збудованої школи, оточеної ще тоненькими молодими деревцями. І саме тоді поетично назвали її білокрилою чайкою серед зелених тополь. З того часу вже 50 років тягнуться увись тополі, шумлять під вікнами нашої школи, то зустрічаючи першокласників, то проводжаючи випускників…
Того вересневого дня пролунав традиційний перший дзвінок, і в класах завирувало шкільне життя. Одні навчали, інші навчались. І так за днями дні, за роками роки, за десятиріччями десятиріччя. Нині у школи день народження, і хоч відзначаємо півстолітній ювілей, але школа молодіє від усмішок дітей, невтомності директора, творчості вчителів.
У тепер уже в далекому 1968 році очолив середню школу №6 Борис Келеберденко, а потім керманичами були Людмила Чернікова, Надія Клюкіна. Згадують про них колеги й випускники минулих років з теплотою і вдячністю, бо ж багато сил докладалось до розбудови школи, її розвитку, згуртування педагогічного колективу.
Уже 25 років штурвал шкільного «корабля» у надійних руках Леоніда Каряки, який розпочав працювати в рідній школі з 1986 року вчителем хімії. Часом дивуєшся його енергійності як керівника, професіонала, який має значний життєвий досвід за плечима. Відповідальний, турботливий, Леонід Григорович присвячує весь свій час і сили улюбленій справі. Школа для нього не тільки робоче місце, а й домівка, де, як у доброго господаря, завжди панують злагода і порядок. Для кількох поколінь він став мудрим наставником, до нього за порадою звертаються діти і батьки, колеги- вчителі. Поряд з очільником в різний час працювали, сповна віддаючись нелегкій, але улюбленій справі, заступники директора: Людмила Гончарова, Наталя Камбур, Тетяна Бондаренко, Ольга Журавльова, Ніна Рубцова, Зінаїда Васюк, НІна Кузнецова, Наталя Куліченко, Валентина Штерндок, Віра Прищепа, Ніна Мяснянкіна.
Сьогодні вірними помічниками директора є такі ж ентузіасти, ініціативні, наполегливі заступники: Світлана Кузіна, Олександр Топалов, Марія Авраменко. І цій команді однодумців під силу гідно вистояти перед будь-якими викликами сучасності.
За 50-річну історію у школі викладало багато педагогів. Одні залишили лише короткі записи у книзі наказів про своє нетривале перебування, а інші – незгладимий слід не тільки в літопису школи, але і в серцях та душах дітей. Робили усе для того, щоб рідний навчальний заклад процвітав, щоб школа розвивалася, здобувала авторитет.
Глибока шана тим, кого називають легендою школи – вчителями вчителів, хто присвятив своє життя рідній школі. Це Лідія Копаниця, Тамара Щербина, Галина Біла, Людмила Гончарова, Зоя Кощуг, Марія Доц, Інна Гурова, Неоніла Беляєва, Наталя Пастушенко, Євдокія Карлаш, Раїса Похил, Надія Мельник, Іван Гребля, Марія Новічкова, Валентина Штерндок. Це закохані у свою професію люди, наділені високим даром душі віддавати своє серце іншим, які жодного разу не розчарувались у життєвому виборі.
Багато років самовіддано трудилися на освітянській ниві Людмила Іщенко, Елла Бредихіна, Ольга Піскун, Валентина Смертіна, Зоя Бондаревська, Тетяна Луповська, Наталя Сивогривова, Галина Снарська, Олександра Кунік, Юрій Горпінченко, Олена Мамонтова, Любов Лубяна, Ганна Пінькова, Ольга Шевчук, Олександр Соколов, Юрій Гаркунов.
Продовжують працювати в стінах ”альма матер”, маючи за плечима великий стаж роботи, майстри своєї справи: Іван Коваленко, Ірина Ющенко, Валентина Каряка, Ольга Гнєушева, Ірина Сахно, Наталя Ракова, Ніна Кузьменко, Валентина Шумейко, Зоряна Бощенко, Лілія Тарасенко, Оксана Моїсенко, Тетяна Серпуховітіна, Інна Іващенко, Таміла Бойченко, Наталя Шугай, Оксана Тарасенко, Павло Кузнєцов, Галина Полянчук.
Хочеться висловити вдячність за їхню невтомну плідну працю, натхнення і любов, якими вони щиро діляться з вихованцями.
За прикладом своїх талановитих наставників поєднали долю з найгуманнішою з професій і повернулися до рідної школи Леонід Каряка, Наталя Сивогривова, Ольга Піскун, Ольга Гнєушева, Ніна Рубцова, Галина Полянчук, Светлана Кузіна, Олена Бірюкова, Віктор Верлос, Галина Федоренко, Тетяна Міщенко, Оксана Ященко, Анна Кирницька.
Школа, багата своєю історією та освітянськими звершеннями, поколіннями мудрих педагогів і вдячних за науку випускників, впевнено крокує в майбутнє.
На 1 вересня 2018 року в загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів №6 навчаються 694 учні, яким допомагають здобувати знання 44 педагоги. Школа сьогодні – це сучасний навчальний заклад: обладнані кабінети, майстерні, спортивний майданчик, бібліотека, два комп’ютерних кабінети з доступом до мережі Інтернет; спортивний, актовий, хореографічний, ігровий зали; їдальня, кабінети медичної допомоги та психолога. Стараннями адміністрації і педагогічного колективу створено умови для задоволення потреб вихованців в різних формах навчальної, позаурочної, виховної діяльності.
Діти – найбільша цінність школи. Вчителі працюють над тим, щоб випускники відчували себе впевненими, конкурентоспроможними, здатними сміливо зустрітися з дійсністю, створити своє власне життя, бути успішними.
З досягнень, перемог учнів та вчителів і складається позитивний імідж школи.
Адміністрація і колектив навчального закладу має чимало подяк, дипломів, грамот всеукраїнського, обласного, місцевого рівнів, серед них – за участь у запровадженні європейських стандартів превентивної освіти, за активну діяльність з інноваційного оновлення змісту національної освіти, за організацію методичної роботи, за перемогу в проекті Андрія Шипка «Шкільна територія здоров’я», щорічно – за зразкову підготовку закладу до навчального року. У 2016 році школа взяла участь у Всеукраїнському проекті Національного олімпійського комітету і отримала статус «Школа олімпійської освіти».
Учителі навчального закладу є лауреатами і призерами таких фахових конкурсів, як «Вчитель року», «Творчий вчитель – обдарований учень», «Українознавчі пріоритети навчально-виховного процесу», обласний конкурс на кращий освітянський блог та багатьох інших.
Яскравим підтвердженням вислову «усяка школа славна не числом, а славою своїх учнів» є успіхи, досягнення наших вихованців.
Упевнено можна стверджувати, що школа має стабільно високі результати і входить до п’ятірки шкіл – лідерів нашого міста, які підготували найбільшу кількість призерів різноманітних олімпіад, конкурсів, проектів. Лише за останні 5 років 84 учні стали переможцями міського рівня Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, а 16 – переможцями обласного. З року в рік інтелектуально і творчо обдаровані діти беруть нові рубежі на шляху зростання. Вихованці КЗ «НСЗШ №6» постійно поповнюють скарбничку школи та міста перемогами та відзнаками: на міжнародному рівні є призерами конкурсів «Тиждень мистецтв в Україні», «Моя Україна – Ukraina mia», у обласному регіональному інтелектуальному конкурсі «Модель майбутнього», в обласному конкурсі комп’ютерної графіки і анімації, в обласному та всеукраїнському етапах проекту «Олімпійське лелеченя», вікторини «Знавець олімпійського спорту»; серед кращих на міських турах Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Шевченка. Протягом кількох років учні були першими у міських конкурсах «Міс та Містер Першокласник», «Міс Аліса», «Я – україночка», «Біла ворона», конкурсі агітбригад ДЮП, шкільних команд КВК, Відкритому міському художньо-літературному конкурсі «Край п’яти Січей» та ще багатьох змаганнях екологічного, художньо-естетичного та спортивного напрямків. Справжніми зірочками на танцювальному меридіані є учениці нашої школи, учасниці колективу сучасного танцю «Оріон» під керівництвом досвідченого хореографа Мирослави Гетьманенко – неодноразові лауреати конкурсів різних рівнів.
За 50 років відбулося 50 випусків учнів 9 –11-х класів. Школа пишається випускниками – представниками різних професій, які прославляють школу своїми досягненнями, талантами, чесною і відданою працею, добрими вчинками. Вихованців шостої можна зустріти всюди: у вищих навчальних закладах, владних структурах, на телебаченні, у пресі, у клініках, на підприємствах…
Надійною підтримкою педагогів є батьки учнів. Приємно відзначити, що вони активно долучаються до освітнього процесу, допомагаючи проводити різноманітні заходи, екскурсії. Ціною їхніх зусиль школа розвивається, стає сучаснішою, функціональнішою.
Однією з передумов якісного навчання є комфортні умови в закладі освіти, сучасне обладнання, естетичне оформлення. Неоціненною є допомога наших спонсорів — Нікопольського заводу феросплавів в особі Володимира Куціна, Володимира Романенка, Василя Кириченка, депутата обласної ради Сергія Орлова, депутатів Нікопольської міської ради Івана Базилюка, Володимира Плашихіна, Олександра Рибакова та просвітера ЦЄХБ Івана Бокача. Завдяки багаторічній дружній підтримці цих людей школа оновлюється і залишається затишною другою домівкою для учнів.
50 років. Це пора зрілості, усталених традицій, нових звершень. Сьогодні колектив трудиться злагоджено й сумлінно. Всі надбання, добрі справи свято шанують наступні покоління. Але найважливіше в нашій школі – її душа, яка, скільки б років не минуло, все одно залишиться молодою завдяки дзвінким дитячим голосам, якими будуть наповнюватися ці стіни.
Щасти ж тобі у всьому і завжди, Нікопольська шоста школо, білокрила чайко серед зелених тополь! Примножуй свої ювілеї, радій новим успіхам! Будь завжди щасливою країною юності! Із 50-річчям тебе!

Фото Поліни Рехлицької

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

^ Наверх