Інформація про ефективність та безпечність ліків з’явиться у відкритому доступі

Верховна Рада ухвалила проект Закону №4074 «Про внесення зміни до статті 9 Закону України «Про лікарські засоби», який зобов’язує Міністерство охорони здоров’я публікувати на своєму сайті результати доклінічного вивчення та клінічних випробувань лікарських засобів. Про це повідомив один із авторів цього законопроекту, народний депутат Андрій Шипко.
Він наголосив, що у європейських країнах результати випробувань є відкритими, і люди розуміють, що саме купують і чим лікуються. В Україні, на жаль, через закритість доступу до матеріалів досліджень були створені сприятливі умови для обігу препаратів з недоведеною ефективністю та безпечністю.
«Хвороби виліковні лише при застосуванні якісних та дієвих ліків, і щоб обрати саме такі серед зареєстрованих в Україні більш ніж 13 тисяч лікарських засобів, доступ до результатів їхніх випробувань має бути обов’язково відкритим. І ми це зробили», – додав Шипко.
Окрім того, парламентар підкреслив, що зазначений Закон в значній мірі спрямований і на подолання корупції при допуску ліків до медичного застосування в Україні.
«Цим законом ми говоримо «Стоп!» замовчуванню інформації про негативну побічну дію ліків! Лише доведено-ефективні та безпечні препарати!» – зазначив нардеп.
Слід зауважити, що, за наявною інформацією, щорічно МОЗ проводить близько 200 випробувань лікарських засобів, результати яких лишалися засекреченими.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

^ Наверх