Парламентарі поскаржилися Нацполіції на чиновників МОЗ

Кричущим прикладом порушення конституційних прав громадян назвав народний депутат України Андрій Шипко дії Міністерства охорони здоров’я України. Кілька днів родичі громадян, які потребують невідкладного лікування за кордоном, провели у наметах під будинком Міністерства охорони здоров’я, проте ніхто з чиновників так і не знайшов часу поговорити з ними.
Не отримавши відповіді від міністерства, люди прийшли на засідання профільного комітету Верховної Ради України.
Протягом 2016–2017 років, так і не дочекавшись своєї черги у міністерських списках, померла 31 людина. Цього року пішло з життя вже 7 осіб, які перебували в черзі на лікування. Троє з них – діти.
– Обсяги державного фінансування лікування українців за кордоном у нинішньому році становлять майже 390 млн. грн. Цього явно замало. При цьому на рахунках міністерства є достатньо невикористаних коштів з інших державних програм, які можна перенаправити на лікування наших громадян за кордоном, – наголосив Андрій Шипко.
Коментуючи ставлення урядовців до конституційних вимог громадян, народний депутат повідомив:
– Члени парламентського комітету з питань охорони здоров’я вирішили звернутися до Національної поліції з заявою про злочинні дії посадових осіб, які не виконують свої обов’язки, що несе загрозу життю та здоров’ю громадян. Переконаний: вони мають бути покарані, а хворі мають бути проліковані якнайшвидше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

^ Наверх