Пенсійний фонд області – про платіжну дисципліну роботодавців

Своєчасні виплати пенсіонерам та збільшення їх розміру, зарахування страхового стажу для майбутньої пенсії нинішнім працівникам знаходиться в руках керівників всіх підприємств області.
Чому ми можемо так говорити? Чітку відповідь дають норми чинного законодавства – несплата страхових внесків обмежує пенсійні права застрахованих осіб та впливає на розміри пенсійних виплат у майбутньому.
Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду.
Таким чином, чим більший заробіток з якого сплачені внески до Пенсійного фонду, тим більша пенсія буде в майбутньому!
Отже, своєчасні надходження до бюджету Фонду забезпечують фінансову стабільність пенсійної системи та своєчасні виплати населенню.
І навпаки – порушення платіжної дисципліни роботодавцями призводить до явних негативних наслідків: по-перше, суттєво погіршується фінансовий стан самого страхувальника, по-друге, наймані працівники втрачають з вини роботодавця страховий стаж.
Ситуація по заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України по Дніпропетровській області виглядає не найкращим чином: з початку року заборгованість з платежів до Пенсійного фонду України зросла на 35,7 млн грн та становить 600,3 млн грн, з якої:
— по страхових внесках – 59,5 млн грн (- 0,2 млн грн з початку року);
— по відшкодуванню пільгових, наукових пенсій та регресних вимог – 540,8 млн грн (+35,9 млн грн з початку року).
У структурі заборгованості з платежів до Пенсійного фонду борг платників, стосовно яких порушено справу про банкрутство, або визнано банкрутами, становить 316,4 млн грн (52,7%), борг підприємств, у яких відсутні активи щодо стягнення коштів – 60,7 млн грн (10,1%), які мають дієвий статус – 223,2 млн грн. (37,2%).
Зростання заборгованості з відшкодування пільгових пенсій відбулось за рахунок економічно-активних підприємств, наприклад:
— АТ «Дніпроазот»;
— ПАТ «Дніпрометробуд»;
— ДП «Дніпровський електровозобудівний завод».
А також, за рахунок неплатоспроможності підприємств, що знаходяться в стані «порушено справу про банкрутство», а саме:
— ПАТ «Дніпропетровський трубний завод»;
-ДНВП «Цирконій»;
— ТОВ «Восток-Руда».
З метою погашення заборгованості до Пенсійного фонду України організовано та проведено: засідання комісій, на яких заслухано керівників підприємств-боржників, поінформовано соціальних партнерів про зростання заборгованості, направлено матеріали до органів прокуратури.
Завдяки вжитим заходам повністю погашено борги до Пенсійного фонду України 122 підприємствами, частково – 123. У рахунок погашення боргу надійшло 37,8 млн грн.
Фахівцями Фонду проводились зустрічі в трудових колективах по роз’ясненню необхідності дотримання роботодавцями законодавства про оплату праці, а також повноти і своєчасності сплати єдиного внеску, як гарантії реалізації прав найманих працівників на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Нагадуємо усім громадянам, що існує можливість отримати індивідуальну інформацію з Державного реєстру ставши користувачем на ВЕБ-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, налаштувати СМС-інформування або отримати форму ОК-5 з QR-кодом – так ви маєте змогу контролювати свого роботодавця.
Звертаємося до керівників підприємств, установ та організацій, які мають борги перед Пенсійним фондом: «Погасіть заборгованість та здійснюйте своєчасні розрахунки по страхових внесках!».

Олена ЩИРБА,
заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області

Пенсійний фонд інформує!
Нікопольський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України Дніпропетровської області повідомляє, що 31 серпня 2018 р. з 11.00-12.00 з питань пенсійного забезпечення проводиться “гаряча” телефонна лінія за тел.: 69-17-71.
На запитання відповідатиме начальник Нікопольського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Жарінова Любов Іванівна.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

^ Наверх