ПОЛІТИКА Сергій Тарута: Зарплати в Україні повинні відповідати рівню доходів в країнах Східної Європи

Лідер партії «Основа» Сергій Тарута, відомий в усій Європі промисловець і антикризовий менеджер, заявляє про необхідність повернути повагу до людини праці в Україні.

– Сергію Олексійовичу, як ви оцінюєте ініціативи уряду щодо виведення зарплат з тіні і підвищення мінімальної зарплати?
– У цих ініціативах влади взагалі немає економічного сенсу і здорового глузду. Влада просто вирішила себе прорекламувати перед виборами. І робить це за рахунок посилення тиску на бізнес. Адже для обґрунтованого підвищення зарплат потрібні об’єктивні економічні передумови. А їх немає. Перш ніж вимагати від бізнесу підняття зарплат, влада повинна знизити величезне навантаження на фонд оплати праці підприємств, дати підприємствам стимули до модернізації виробництва.

– Але ж офіційна статистика фіксує зростання економіки на рівні близько 3%. Цього замало?
– За таких темпів зростання Україна навряд чи коли-небудь наздожене сусідні країни Європи. За обсягом ВВП на одного працюючого Східна Європа і країни Балтії випереджають Україну вже втричі. За одну годину середньостатистичний робітник у Литві, за розрахунками Світового банку, виробляє майже в 4 рази більше національного продукту, ніж українець, а продуктивність праці словаків перевищує нашу в 5 разів, німців і французів – у 14 разів.
Підвищення зарплат в будь-якій країні має відповідати зростанню продуктивності праці в економіці. Тому зарплатні гасла влади – це обман. Реальні доходи більшості українців, як і раніше, залишаються надзвичайно низькими. Україна перетворилася на найбіднішу країну в Європі.

– Що пропонує партія «Основа» в цій ситуації?
– Ми пропонуємо українському суспільству єдино можливий позитивний сценарій для України – економічне зростання на рівні не менше 10–15% на рік. Частина нашої команди брала участь в розробці стратегії розвитку України до 2030 року. І наші висновки про те, що Україну врятує лише бурхливе економічне зростання, підтверджені розрахунками. «Основа» – партія людей справи, і тому ми вважаємо неприпустимою бідність людини праці. Ми повернемо повагу до праці – через гідні зарплати і високу якість життя трудівників. Повага до праці – одне з основних положень нашої програми «Принципи поваги».

– Яких доходів, на вашу думку, гідні українці?
– Зарплати в Україні повинні відповідати рівню доходів в країнах Східної Європи. Зараз середні зарплати в Польщі, Словаччині та Угорщині становлять 660–750 євро на місяць. Тому в Україні наші найближчі цільові показники – забезпечити протягом трьох років рівень зарплати в 20–25 тис. грн і пенсії – в 10–15 тис. грн.
Прикладів того, як в порівняно короткі терміни країни досягали реального зростання зарплат, в світовій економіці достатньо. Приміром, в низці країн Східної Європи мінімальна зарплата за останні 10 років реально зросла в 2–3 рази. Середньорічний приріст при цьому протягом 2008–2018 рр. становив від 4% в Чехії і Польщі до 9–12% в Болгарії і Румунії. Для такого швидкого зростання добробуту українських громадян необхідна реалізація нової економічної політики і повне перезавантаження влади в країні. Тільки в цьому випадку економіка країни зможе розвиватися темпами, які є не меншими за 10–15% за рік.
Партія «Основа» ставить перед собою завдання забезпечити до 2030 року ВВП країни на рівні 710–750 млрд. доларів, що дозволить Україні увійти в топ-30 найбільш розвинених економік світу.

– Які ще заходи дозволять повернути повагу до чесної праці в Україні?
– Необхідно знизити податкове навантаження на працю в нашій країні з 41,5% до 25%, тобто єдиний соціальний внесок – до 15% і податок на доходи фізосіб – до 10%. Крім того, ПДВ повинен бути знижений з 20% до 15%, а податок на прибуток варто замінити податком на виведений капітал. Ми впевнені, що такі заходи позитивно вплинуть на розвиток виробництва в країні, пожвавлять економічне зростання і призведуть до збільшення зарплат у людей праці.

– Яка кінцева мета вашої програми поваги?
– Реалізація в повному обсязі програми «Принципи поваги» дозволить забезпечити всебічний розвиток країни. Ми в партії «Основа» вважаємо, що головна цінність для країни і держави – це людина. Окрім планів щодо забезпечення гідних зарплат, ми беремо на себе також серйозні зобов’язання у соціальній сфері, щодо захисту прав і свобод громадян, щодо підтримки молодих сімей. Наша партія поверне повагу кожному.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

^ Наверх