За програмою народного депутата: Тарифи на комунальні послуги мають відповідати доходам українців

Вартість комунальних послуг обов’язково має відповідати доходам громадян.  Про це під час ефіру на телеканалі «Прямий» заявив народний депутат України Андрій Шипко, зауваживши, що  підвищення тарифів та одночасне скорочення субсидій – це справжній комунальний терор, бо люди не мають змоги платити навіть по старих тарифах.
Він наголосив, що, обіцяючи українцям європейське майбутнє, влада в першу чергу має прагнути привести співвідношення розмірів середніх зарплат і витрат на комуналку у відповідність до показників розвинених країн.
«Сьогодні в  Швейцарії та Ісландії за  житлово-комунальні послуги люди сплачують лише  3% від середньої зарплати, в Норвегії, Франції та Іспанії – 6%, в Польщі, Угорщині та Словаччині – від 20-25%, 27% – Грузія, і лише в Україні – 40 %!», – зазначив парламентар.
За словами Шипка, для того, щоб в нашій країні люди не продавали житло, яке не підпадає під субсидію, не відмовлялися від нормального харчування та лікування,  не тікали на заробітки закордон, прожитковий мінімум повинен зрости до 4500 грн., а мінімальна зарплата – до 10–12 тисяч гривень. Тільки при таких умовах – розмір цін на газ та послуги ЖКГ – відповідатиме реальним можливостям українців та не ставитиме їх перед вибором – купити ліки, чи заплатити за газ.
Відповідні поправки до Державного Бюджету на 2019 рік щодо збільшення прожиткового мінімуму та розміру мінімальної зарплати були подані народним депутатом.
«Україні потрібна чітка державна програма, завдяки якій плата за комунальні послуги  не перевищуватиме 20%  рівня прибутку родини. Держава повинна стримати апетити монополістів, і в першу чергу виконувати свою основну функцію – соціальну!»,  – додав народний депутат.
Окрім того, Шипко висловив обурення впровадженням інструменту примусового стягнення заборгованості з плати за житлово-комунальні послуги, починаючи від пені і закінчуючи колекторами з конфіскацією житла, та наголосив, що ціни на послуги ЖКГ в Україні  не є економічно обґрунтованими та протирічать якості послуг.

Один отзыв

  1. Никополець:

    Идёть шыроким шагом и смотрить далеко нардеп он наш надёжный Андрей ты наш Шыпко!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

^ Наверх